Fotonurk

Kuna fototeemaga on mulle eriti hingelähedane, siis nüüd tuleb üks veidi pikem jutt.

Üks lõbus lisavõimalus pulmas on spetsiaalne fotonurk (“photobooth“) veidi lõbusamate piltide jaoks. Kas seesugune idee teie pulmaseltskonnale meeldiks, seda teate te juba ise. Kõike saab teha kas suurema ja väiksema vindiga, vastavalt teie endi ja teie külaliste olemusele.
Tavaliselt sellises fotonurgas on käepäraseks kasutamiseks võimalikult ebaloogilised ja tobedad (või siis miks mitte ka ainult mingi kindla temaatikaga) aksessuaarid – vuntsid, prillid, suled, kõrvad, kaabud, ehted, nokamütsid, toiduained, lilled, mänguasjad ja kõik muu mida pruutpaari fantaasia ja auto pagasiruum lubavad kohale vedada. Mida erilisemad on aksessuaarid, seda lõbusam külalistel on. See on see koht, kus külalised teevad ennast vabatahtlikult ja eesmärgipäraselt tolaks :) Tavaliselt aksessuaaride alla palju rahalisi vahendeid panema ei pea – kindlasti leiab midagi kodust, vanaema pööningult ja saab ka ise meisterdada käepäraste vahenditega.
Juhul kui teie pulmas on pulmakorraldaja, võite anda fotonurga organiseerimise ja aksessuaaride kogumise tema hoole alla. Kuigi aksessuaaride kogumise soovitan pruutpaaril endil ära teha. See on koht, kus pulmakorraldaja ei pruugi teiega sama huumorimeelt jagada. Seetõttu oleks kindlam väikesed vidinad kas ise hankida või täpsed juhised anda.

Fotonurga teostuse poole võib lahendada väga erinevalt:
* Küsida lahendust professionaalselt pulmafotograafilt, kelle olete tellinud enda pulmapäeva jäädvustama. Fotograaf ise on suure tõenäosusega ametis teie tähtsa peo ilusate hetkede jäädvustamisega, kuid paljudel fotograafidel on kaasas assistendid. Ning kui ka assistenti muidu ei oleks kaasas, siis küllap selleks puhuks leitakse keegi kaasa. Kuna fotograafi jaoks tähendab see lisakulu välkude + lisatööjõu + töödekdavate piltide koguse näol, siis tuleb kindlasti arvestada suurema väljaminekuga. Kuid kui soovite lisaks tavalistele kaunitele peopiltidele midagi eriti lõbusat, siis on see seda väärt.
* Teine variant on hankida polaroid kaamera. Pilt kohe käes. Pilt ilmselt väga ehe ja retrohõnguline. Kaamera + paberid + varupatareid kokku võivad aga maksma minna sama palju kui lisaraha fotograafile. Samas aga saab polaroid-varianti kasutada ära külalisteraamatu tarbeks. Igaüks kleebib enda pildi albumisse ning kirjutab ka midagi juurde.
* Kolmandaks võimaluseks on ühekordseks kasutamiseks mõeldud filmikaamerad. Üsna taskukohane lahendus. Pildid saab lihtsalt hiljem kätte.
* Neljandaks on asetada tavaline digikaamera lauale ning pärast tegelete piltidega juba teie ise enda äranägemise järgi.

Juhul kui kasutate ühte viimasest kolmest variandist ehk projekti ei ole kaasatud professionaalne fotograaf, tuleks kõige esimese asjana meeles pidada, et oleks fotonurgas väga hea valgus! Teiseks tuleb polaroid kaamerale muretseda varuks täitepabereid ning varuakud. Digikaameral võiks olla mälukaart piisavalt suur ning sama lugu ka akudega. Ühekordseid kaameraid peaks olema lihtsalt suuremas koguses. Arvestage, et iga külaline saaks  endast vähemalt 2 pilti. Muidu võivad esimesed hoogu sattuda ning pooltele külalistele seda rõõmu ei jagugi.

Kindlasti ei jookse külalised fotonurka peo esimestel minutitel. Kuid kui muusika mängib ja melu on täies hoos, siis üsna tõenäoliselt tekib lausa järjekord.Võin garanteerida, et nii protsess ise kui ka lõpptulemus, on väga humoorikad.

Tekst: Marit Karp

Photobooth5
Allikas: Pinterest – we ♥ weddings
photobooth2
Allikas: etsy.com
Photobooth4
Allikas: etsy.com
  Photobooth6_smilebooth
Allikas: smilebooth.com
photobooth3

Allikas: etsy.com
Photobooth7_smilebooth
Allikas: smilebooth.com
Photobooth8_smilebooth
Allikas:
smilebooth.com
photobooth1
Allikas: etsy.com
Photobooth10-gws
Allikas: Greenweddingshoes.com
Photobooth11_smilebooth
Allikas:
smilebooth.com
Photobooth12_smilebooth
Allikas:
smilebooth.com
Photobooth13_smilebooth
Allikas:
smilebooth.com
Photobooth14_smilebooth
Allikas:
smilebooth.com

Ning lõpetuseks ka üks asjalik video, kus näidatakse kuidas ise aksessuaare teha:One Response to “Fotonurk”

  1. Taavi ütleb:

    FotoBOX-i (photobooth) täislahendusi ei ole mõtet kaugelt otsida. Meie meeskond aitab kõiki huvilisi suure rõõmuga. Vaadake lisa meie kodulehelt http://www.photobooth.ee

Lisa kommentaar