Nutitelefonid ja kaamerad pulmas

Tuleb tuttav ette?
nutitelefonid pulmas

Tänapäevases moodsas maailmas on ühest meie suurimast sõbrast saanud ühtlasi ka suurim nuhtlus – nutitelefonid.
Need on kõikidel ja kõikjal. On 99% tõenäoline, et enne kui jõuad “jah” sõna enda pulmas öelda, on Sinust juba pilt Facebookis või/ja Instagram’is. Sind ennast sinna külge kleebitud ning pilt ilutseb Sinu enda kontol. See, milline sa seal välja juhtusid nägema, selgub alles hiljem.
Olles ise pulmafotograaf, olen näinud nördinud pruuti, kes avastas pulmapeo käigus, et temast oli pandud peo ajal Facebooki lehele üpris ebaõnnestunud nurga alt pilt.

Kui pulma on palgatud hoolikalt välja valitud professionaalne pulmafotograaf, oleks väga kahju kui just õigel momendil hüppab talle ette mõni külalistest nutitelefoniga. On vist selge, et professionaalse fotograafi pilt on kordades kvaliteetsem. Otseloomulikult paneb see ka fotograafi rohkem kui ebameeldivasse olukorda, sest tema ei saanud tabatud teie hetke. Loomulikult fotograafid teevast kõik endast oleneva ja oskavad juba ennetada nutitelefonide rünnakut. Aga sellele ei saa kunagi 100% kindel olla. Vahel tuleb ka välku selgest taevast ja mõni turske sell võib pahaaimamatult ette hüpata :) See teema laieneb nutitelefonide kasutajatelt ka peegelkaameraga hobifotograafidele.

Pruutpaari ennast häirib ka kindasti see, et külalised ei ole tänu hetkede jäädvustamisele 100% kohal. Olulisem on hetke jäädvustamine kui hetk ise.

Kui see kõik on pruutpaari jaoks vastuvõetav, siis ei ole ju hullu midagi. Kui aga on soov olla esimene, kes perekonnastaatuse muudatusest sotsiaalmeedias teada annab koos professionaalse pulmafotoga, siis tuleks väga armsalt ja viisakalt külalisi raputada.

Vaevalt, et keegi pahaks paneb, kui enne tseremoonia algust palute neil viisakalt kõrvale panna kõik nutiseadmed. Selle võib ülesandeks anda pulmaisale.

f47b78167699fc9762da086056340690

Paluge fotograafilt paari pilti peale pulma

Kui kõnnite kirikuõpetaja/registreerija poole, siis soovite näha enda lähedaste ja sõprade nägusid nutitelefoni tagumiste külgede asemel. Külalised soovivad aga ilmtingimata mälestust teie pulmapäevast.Rääkige enne pulma enda fotograafiga võimalusest saada vahetult peale pulmapäeva kasvõi ühe pildi mida saaksite jagada kärsitute külalistega.

Otsustage eelnevalt kui nutivaba pulmapidu soovite

On täiesti teie otsustada kas soovite täiesti nutitelefonide vaba pulmapidu või on kiirete klõpsude tegemine okei. Kui otsustate, et soovite terve tseremoonia või isegi peo ajal näha vaid inimeste vahelist otsest suhtlust, paluge neil ühe ilusa õhtu veeta ilma Facebooki, YouTube, Delfi, Postimehe ja misiganes muude populaarsete veebilehtedeta. Kui aga pigem tahategi kiiret kajastust ja kogu maailmale teatada sellest imelisest üritusest – miks mitte!
Oluline on see, et teete nii nagu teie ise soovite. Te ei pea muretsema selle pärast kas keegi teie peale pahaseks saab palve peale telefonid käest panna. Eeldame ometi, et pulmas olevad külalised on teie head sõbrad ja kallid inimesed, kes arvestavad ning austavad teie soove ja otsuseid sajaprotsendiliselt. See on teie pidu.

Kuidas külalistele info edastada

Nüüd jõuame kõige keerulisema osani. Kuidas siis ikkagi neile öelda ilma tundeid riivamata ja ootusi petmata.
Üheks variandiks on panna tseremooniakoha ette vastav silt või tahvel. Allpool toon ka mõned näited (inglisekeelsed paraku).
Võite kirja panna ka lühikese selgituse miks telefonide mitte-kasutamine teie jaoks oluline on.Paluge ka pulmaisal või õhtujuhil enne tseremooniat/laulatust külalistele meelde tuletada. Kindlasti aitab ka meelde tuletamine, et pulmas on olemas ametlik pulmafotograaf kes jäädvustab kõik olulised hetked.
Meeldetuletus peaks muidugi olema mitte noomiv vaid pigem sõbralik ja humoorikas.
NB! Tihti on nii pruudil kui ka peigmehel sõber/sõbranna, kes hommikul enne pulmapidu sättida aitab. Juhul kui keegi neist telefoniga pilti teeb, paluge kindlasti, et nad neid ei jagaks. Ei ole just kõige toredam kui peigmees oma tulevast naist näeb pulmakleidis enne Facebookist kui isa enda silmaga. Lisaks on see lihtsalt ebaviisakas. Me ju eeldame, et on elementaarne ja seda ei tehta. Aga vahel elu üllatab. Piirid on viimaste aastatega oluliselt nihkunud.

Sellelt lehelt leiab väga mitmeid erinevas stiilis näiteks tekstidest, mida selleks puhuks kasutada: nutitelefoni vaba pulm

Kõige lõpuks siia veel üks teemakohane video telefonisõltlasest pruudist :)

3dc290bf5ef53318f9a2df8a955fd2a1

http://www.pinterest.com/pin/52987733089715718/

a92e68977673cc5bc05415b1d23efb59

http://www.pinterest.com/pin/3588874676974977/

4891f8dbb4d3d28777629da638f26370

http://www.pinterest.com/pin/31384528627222165/

vintage-quirky-1-600x463Lisa kommentaar